Parohia Sfantul Nifon
Site-ul oficial Parohia Sfântul Ierarh Nifon - Călăraşi, cu hramul Sfântul Ierarh Nifon , din Protopopiatul Calarasi al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor.

Taina Sfântului Maslu la Parohia „Sfântul Ierarh Nifon”Noutati
20-02-2014 11:13
Luni, 10 februarie 2014, cand Biserica Ortodoxa Romana il sarbatoreste pe Sfantul Mare Mucenic Haralambie, la parohia „Sfantul Ierarh Nifon” din municipiul Calarasi, Protopopiatul Calarasi, dupa oficierea Sfintei Liturghii, s-a savarsit si Taina Sfantului Maslu de un sobor de 17 preoti. La aceasta Sfanta Taina au participat reprezentanti ai autoritatilor locale si judetene, dar si multime de credinciosi.

La sfarsitul slujbei, parintele paroh Paul Anastase, a tinut un cuvant despre importanta Tainei Sfantului Maslu in viata credinciosilor.

A consemnat parintele paroh Paul Anastase, de la parohia „Sfantul Ierarh Nifon”.