Parohia Sfântul Ierarh Nifon şi-a sărbătorit ocrotitorul spiritual

Joi, 11 august 2016, parohia Sfântul Ierarh Nifon din Protopopiatul Călărași,și-a cinstit ocrotitorul într-o atmosferă deosebită. Sfânta Liturghie a fostoficiată de un sobor de preoți în frunte cu preacucernicul părinte protopopRamon-Eugen Ilie și a fost urmată de o agapă frățească la care au participattoți credincioșii.

Momentul a fost marcat de prezențadomnului Vasile Iliuță, Președintele Consiliului Județean Călărași și domnulDaniel-Ștefan Drăgulin, Primarul Municipiului Călărași.

A consemnat preot Malciu Bogdan.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...