Hram la Parohia Sfântul Nifon din Protopopiatul Călărași
În ziua de 11 august 2014, Parohia Sfântul Nifon din Protopopiatul Călărași si-a sărbătorit hramul. La slujbă au luat parte un sobor de preoți însoțiți de credincioși și autorități locale.
Părintele paroh Anăstase Paul Marian le-a vorbit credincioșilor despre viața și învățăturile Sfântului Ierarh Nifon, iar după săvârșirea Sfintei Liturghii toții cei prezenți au fost invitați la o agapă frățească. A consemnat părintele Anăstase Paul Marian.