Taina Sfântului Maslu la Parohia „Sfântul Ierarh Nifon”

Luni, 10 februarie 2014, cand Biserica Ortodoxa Romana il sarbatoreste pe Sfantul Mare Mucenic Haralambie, la parohia „Sfantul Ierarh Nifon” din municipiul Calarasi, Protopopiatul Calarasi, dupa oficierea Sfintei Liturghii, s-a savarsit si Taina Sfantului Maslu de un sobor de 17 preoti. La aceasta Sfanta Taina au participat reprezentanti ai autoritatilor locale si judetene, dar si multime de credinciosi.

La sfarsitul slujbei, parintele paroh Paul Anastase, a tinut un cuvant despre importanta Tainei Sfantului Maslu in viata credinciosilor.

A consemnat parintele paroh Paul Anastase, de la parohia „Sfantul Ierarh Nifon”.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...