Cerc Pastoral şi hram la Parohia “Sfântul Mucenic Dasie”

In ziua de 20 noiembrie 2013, sub coordonarea Preacucernicului Parinte Ilie Ramon-Eugen, Protopop de Calarasi, la Parohia “Sfantul Mucenic Dasie” din municipiul Calarasi, Protopopiatul Calarasi, s-a intrunit cercul pastoral numarul 1 format din preotii parohiilor “Sfanta Mucenita Anastasia”, “Adormirea Maicii Domnului”, “Sfintii Apostoli Petru si Pavel”, “Sfanta Cuvioasa Parascheva”, “Sfantul Mucenic Dasie”, “Sfantul Ierarh Nicolae” - Mircea Voda, “Nasterea Sfantului Ioan Botezatorul” si “Sfantul Ierarh Nifon”.

In cadrul acestui cerc pastoral s-a oficiat Sfanta Liturghie si slujba de parastas si s-a sustinut un cuvant de invatatura de catre preacucernicul parinte Paul Tudorache de la parohia “Sfanta Cuvioasa Parascheva”.

In incheiere preacucernicul parinte Ramon-Eugen Ilie, Protopop de Calarasi, a multumit preacucernicilor preoti prezenti din cadrul acestui cerc pastoral pentru participarea la aceasta comuniune Euharistica.

A consemnat diacon Dinu Vasile Viorel, Secretar al Protopopiatului Calarasi.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...