Vizita la Biserica Sfantul Ierarh Nifon

Marti, 4 decembrie 2012, Preasfintitul Parinte Episcop Vicentiu a savarsit Sfanta Liturghie la Catedrala Episcopala „Inaltarea Domnului” din Slobozia, in cadrul careia a hirotonit intru preot pe diaconul Alexandru Stefan Vadana, pe seama Capelei Spitalului Municipal din Fetesti, cu hramul „Sfintii Doctori fara de arginti Cosma si Damian”, Protopopiatul Fetesti, iar pe tanarul Tatian Mocanu intru diacon, urmand a fi hirotonit preot pe seama Parohiei Crunti, Protopopiatul Slobozia. Preacucernicul parinte Laurentiu Mititelu a primit prin hirotesie rangul de sachelar.

Dupa amiaza, Preasfintia Sa a savarsit slujba de sfintire a clopotelor de la Biserica Parohiala Volna din Calarasi si a cercetat parohiile „Sfantul Ioan Botezatorul”, „Sfantul Ierarh Nifon” si „Sfantul Mare Mucenic Dasie”.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...